A PSZÁF engedélyezte az OTP Ingatlanbefektetési Alap létrehozását, a - valószínűleg formális - jegyzés november 26-tól 28-ig lesz. Az alap minimális indulótőkéjeként példa nélkül állóan magas összeget, 4,5 milliárd forintot jelöltek meg, ami azonban már a kezdetektől megkönnyítheti a hatékony működést. A bankcsoport hónapok óta készült az új alap létrehozására, amelyhez külön alapkezelőt is vásárolt (NAPI Gazdaság, 2002. május 23., 13. oldal). A konstrukcióra későbbi számunkban még visszatérünk.
E. J.
