A PSZÁF engedélyével változik a Budapest alapcsalád tagjainak kezelési szabályzata. Mint azt az alapkezelőnél megtudtuk, a módosítások elsősorban a nettó eszközérték-számítást érintik, ezen kívül átvezették a befektetési jegyek dematerializációját a szövegekben. Az olyan, a befektetők számára lényegesebb pontok, mint a befektetési politika vagy a különböző díjak és jutalékok, érintetlenek maradnak.
A dematerializációhoz kapcsolódóan egyébként nemrég érvénytelenítették azokat a régi, kinyomtatott formában kikért befektetési jegyeket, amelyek még az évekkel ezelőtt (Budapest I., II. és III. néven) zárt végűként létrejött alapokhoz tartoztak. (Ezek azóta nyílt végűvé alakultak vagy beolvadtak.) A régi papírok tulajdonosai ennek ellenére bármikor beválthatják azokat az új, immár dematerializált jegyekre.
Az alapok havi jelentései szerint egyébként a Budapest Növekedési, az ország egyik legnagyobb részvényalapja októberben kissé csökkentette részvényeinek arányát. Míg szeptember végén tőkéje 65 százalékát magyar, 13 százalékát pedig lengyel és cseh részvényekben tartotta, október végén ezek az arányok már csak 63, illetve 8 százalék voltak. (Noha a részvényárfolyamok ez idő alatt emelkedtek.) A Budapest Vegyes Alapban ugyanakkor 52,5-ről 53,8 százalékra nőtt a részvények aránya.
E. J.
