A november 8-án zárult hathetes jegyzés során több mint 3,5 milliárd forintnyit értékesítettek a K&H Fix Plusz nevű, tőke- és hozamgarantált, zárt végű (a lejárat előtt vissza nem váltható) befektetési alap jegyeiből - közölte a K&H Alapkezelő. A garanciák és a fix minimális hozam miatt úttörőnek számító konstrukció jegyeinek tőzsdei bevezetését hamarosan kérvényezni fogják és remélik, hogy az még az idén megvalósul. Hivatalos árjegyzés ugyan nem lesz a parketten, de a bankcsoport információink szerint törekedni fog az árfolyam kedvező szinten tartására. Az alap tényleges működését november 22-én kezdi meg.
Az október végi havi jelentés szerint megkezdték a K&H Ingatlanpiaci, az első a külföldi ingatlanpiacokra koncentráló hazai alap feltöltését nemzetközi ingatlanalapok befektetési jegyeivel. Ezek aránya az össztőkén belül most is csak 50 százalék körül van, az alapkezelő egyelőre óvatos, jelentős tartalékokat hagy kockázatmentes eszközökben.
Az ingatlanbefektetéseken belül egyébként jelenleg 55 százalék az európai, 30 az amerikai és 15 százalék a távol-keleti piacok aránya. (A statisztika a mögöttes befektetési alapok adatainak összesítésével készült.)
E. J.
