BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vagyonkezelők lesznek az alapkezelőkből

2002. november 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár az új tőkepiaci törvény már az év elejétől lehetővé teszi, eddig viszonylag kevés befektetési alapkezelő kapott engedélyt arra, hogy „univerzális vagyonkezelőként” működhessen, azaz alapkezelésen és pénztári vagyonkezelésen kívül egyéni portfóliók kezelésével, értékpapír-kölcsönzéssel, befektetési tanácsadással is foglalkozhasson. Legutóbb, a napokban a CIB Alapkezelő szerezte meg az erről szóló engedélyt. A Concorde Alapkezelő pedig felvette közgyűlésének napirendjére a tevékenységi köreinek ehhez szükséges módosítását és - mint a cégnél megtudtuk - már kérvényezte is a PSZÁF engedélyét. Az új formájú működés kezdetét náluk január elsejére tervezik.
Eddig, többnyire a nyár folyamán a K&H, a CA-IB, az ING és az OTP alap-, illetve most már inkább vagyonkezelő cégei szerezték meg az univerzális jogosítványokat, ezenkívül a nyár folyamán a Generali Alapkezelőnél is hoztak tulajdonosi döntéseket az ügyben. Várhatóan a legtöbb pénzügyi csoport csatlakozni fog a sorhoz, részben praktikus és hatékonysági okokból, részben pedig mert - állítólag - a PSZÁF is jobban örül az így egyértelműbben elhatárolt tevékenységi területeknek. Korábban egyéni portfóliókezelést csak brókercégek és bankok végezhettek. (A pénztárkezelést már előzőleg is rá lehetett bízni alapkezelőkre, de nem mindegyik vállalkozás élt a lehetőséggel.)
E. J.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet