Továbbra is folyamatosan nő a Mol sajátrészvény-állománya, a társaság keddi bejelentése értelmében újabb 826 ezer 500 részvény került vissza a kibocsátóhoz. Ezzel a teljes október 21-ig megvásárolt mennyiség 4 millió 578 ezer 742 részvény, ami a teljes alaptőke 4,65 százaléka. Az igazgatóság az alaptőke 10 százaléka erejéig vásárolhat saját részvényt. A korábban már a Mol tulajdonában levő saját részvényekkel együtt összesen az alaptőke 5,12 százaléka van már a társaságnál.
A hetek óta folyamatosan folyó vásárlásokból jól látszik, hogy a Mol-menedzsment komolyan gondolta korábban bejelentett célját, amely szerint valamilyen tranzakcióban kívánja felhasználni a részvényeket. A piac néhány szereplője által korábban gyanított árfolyam-karbantartási cél nyilvánvalóan megdőlt. Ilyen ütemű vásárlások mellett a társaság mozgástere hamar eltűnhet, látszólag még akár az idén könnyedén megszerezheti a teljes vásárolható 10 százalékos mennyiséget.
Ez egyben azt is elárulja, hogy okkal félhettek azok, akik a Mol felvásárlásától tartottak. Ha néhány hónap alatt meg lehet venni a 10 százalékot anélkül, hogy számottevő áremelkedés következzék be - sőt egy-egy rosszabb pillanatban még áresést is volt képes produkálni a piac, ami ilyen stabil kereslet mellett legalábbis meglepő -, akkor egy többéves távlatban gondolkodó befektetőnek már csupán az alapszabályi korlátok megkerülésére kell megoldást találnia. Szakértők szerint ez - bár nem elegáns és nem is törvényes - legkevésbé sem lehetetlen.
(NAPI)
