A Globus tegnap bejelentette, hogy a korábban megkapott közgyűlési felhatalmazások alapján (NAPI Gazdaság, 2002. október 21., 7. oldal) tegnap előszerződést írt alá a Nagykőrösi Konzervgyár tulajdonosaival a társaság minősített többségi tulajdonának megszerzéséről. A Globus ezt megelőzően pénteken aláírt egy másik, már végleges szerződést, mellyel viszont egy másik konzervgyár, a Csabai Konzervgyár Rt. eszközeit eladta a francia Bonduelle-csoportnak.
(NAPI)
