A HVB Bank Hungary Rt. - mint a JP Morgan Chase Bank letétkezelője - hivatalosan bejelentette, hogy ügyfele 23,04 százalékról 19,77 százalékra csökkentette részesedését a Mol Rt.-ben. A bejelentés eladói oldalról ugyan nem különösen nagy jelentőségű, hiszen a letétkezelőnél sok különböző tulajdonos, főleg befektetési alapok tartják a részvényeiket. Az ötszázalékos határok átlépését kötelező bejelenteni, így a hírben inkább az lehet az érdekes, hogy a közlemény a Mol bejelentett sajátrészvény-vásárlásaival egy időben történt. Így vélhető, hogy a feltehetően külföldi alapok által eladott részvények jó része magához az olajtársasághoz vándorolt.
(NAPI)
