Százmilliós nagyságrendű megtakarítást remél a Démász Rt. attól a társaságtól, melynek létrehozását tegnap jelentette be a Budapesti Értéktőzsdének - mondta el a NAPI Gazdaság kérdésére Lehóczky Gábor, a Démász Rt. pénzügyi igazgatója. A Dél-magyarországi Áramszolgáltató Rt. a Dégázzal (Dél-magyarországi Gázszolgáltató Rt.) hozna létre közös vállalkozást, amely a számla-előállítást és a leolvasást végezné közösen, a tervek szerint 2003. január 1-jétől. A kezdetben 4 milliós alaptőkéjű társaságban a Démász birtokolna többségi, 65 százalékos részesedést, a Dégáz tulajdonrésze csupán 35 százalék lenne.
A két szolgáltató részéről logikus lépés, hogy ilyen irányú tevékenységüket közösen végeztetik el, hiszen azonos szolgáltatási területükből adódóan a két társaság ügyfélköre közel azonos. A Dégázé ugyan vélhetőleg valamivel kisebb, hiszen az áram több helyre jut el, mint a vezetékes gáz, ezt azonban a létrehozandó társaság tulajdoni arányai is tükrözik. A közös leolvasás így a két társaság ügyfelei számára vélhetően kevesebb vesződséggel jár majd, fokozva az ügyfelek elégedettségét mindkét cégnél. A költségek viszont talán ennél is jelentősebben csökkenhetnek, hiszen eddig minden esetben kétszer történt meg az ügyfelekhez a számla eljuttatása.
A. A. G.
