A Mol Rt. újabb, 385 ezer darabos sajátrészvény-csomag felvásárlásáról adott közre tájékoztatást tegnap, ezt szeptember 24. és 30. között gyűjtötte össze. A vásárlások eredményeképpen szeptember utolsó napjára tekintélyes mennyiségű, összesen 3 millió 752 ezer 242 darab részvényt szerzett meg. Ez azt jelenti, hogy az alaptőke 3,81 százaléka került az olajtársaság tulajdonába.
Az alaptőke maximum tíz százalékát képviselő, vagyis legfeljebb 9 millió 840 ezer darab saját részvény vásárlására az igazgatóságnak egy korábbi közgyűlési felhatalmazás alapján van lehetősége (ez egyben a törvényben meghatározott felső korlát is). Korábbi közleménye szerint ezzel a Mol olyan sajátrészvény-állományt hoz létre, amelyet a külföldi tranzakciók során gyorsan és rugalmasan tud felhasználni, és ezáltal tovább javulnak az esélyei a regionális konszolidációs folyamatban.
A. A. G.
