A cseh kormány tegnap hivatalosan is bejelentette az Unipetrol állami olaj- és vegyipari vállalatcsoport eladására kiírt pályázat meghiúsulását. Az eladást elnapolták, a következő pályázatnak a Reuters értesülése szerint november 15-éig kell elkészülnie. A több különböző tevékenységgel foglalkozó vállalatot összefogó Unipetrolra a Mol is tett korábban ajánlatot - formabontó módon az örök versenytársának tartott OMV-vel összefogva -, de végül a cseh Agrofertet hirdették ki győztesnek. Vele azonban nem sikerült végleges megállapodásra jutnia a cseh privatizátoroknak, így a Mol akár újabb esélyt is kaphat. A magyar olajtársaság illetékese úgy nyilatkozott, hogy a pályázat újabb kiírása esetén, mint minden más hasonló régióbeli tranzakciónál, meg fogja vizsgálni a részvétel lehetőségét.
(NAPI)
