BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb saját részvényt vásárol a Mol

2002. október 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Rt. újabb, 620 ezer darabos sajátrészvény-csomag felvásárlásáról adott közre tájékoztatást tegnap, ezt szeptember 24. és 30. között gyűjtötte össze. A vásárlások eredményeképpen szeptember utolsó napjára tekintélyes mennyiségű, összesen 2,9 millió darab részvényt szerzett meg, vagyis már az alaptőke 2,94 százaléka került az olajtársaság tulajdonába, miközben a Budapesti Értéktőzsdén az időközben bekövetkezett tőzsdei hullámzások alól szinte teljesen sikerült függetleníteni az árfolyamot, amely augusztus közepe óta nem süllyedt 5100 forint alá.
Az alaptőke maximum tíz százalékát képviselő, vagyis legfeljebb 9 millió 840 ezer darab saját részvény vásárlására az igazgatóságnak egy korábbi közgyűlési felhatalmazás alapján van lehetősége (ez egyben a törvényben meghatározott felső korlát is). Korábbi közleménye szerint ezzel a Mol olyan sajátrészvény-állományt hoz létre, amelyet a külföldi tranzakciók során gyorsan és rugalmasan tud felhasználni, és ezáltal tovább javulnak az esélyei a regionális konszolidációs folyamatban.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet