BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcmilliárd forintnyi Mol-kötvény kelt el

2002. szeptember 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A lehetséges túljegyzéssel együtt felkínált 5-5 milliárd forintnyi Mol-diszkontkötvényből végül csak 8 milliárdnyi papír fogyott el - derült ki az olajtársaság tegnapi közleményéből. A két sorozat közül a rövidebb, 2003/A jelű, 6 hónapos lejáratú bizonyult kelendőbbnek, 9,85 százalékos átlaghozam mellett több mint 7 milliárd forint értékű jegyzés érkezett a 2003. március 6-án lejáró papírra. Az előre meghirdetett allokációs szabályok szerint ebből 5 milliárd forintnyit fogadott el a cég.
A másik, 2003/B jelű, 12 hónapos lejáratú papírra 9,86 százalékos átlaghozam mellett 5 milliárd forintot valamivel meghaladó jegyzés érkezett, ebből azonban csupán 3 milliárdot fogadtak el.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet