A Mol tegnap egy igazgatósági taggal szegényebb lett, az 1999. február 24-i közgyűlésen az ÁPV által aranyrészvény biztosította többségi jogánál fogva megválasztott Macher Ákos lemondott. A Mol közleménye nem tartalmaz indoklást. A társaság igazgatósága korábban 11 tagból állt, jelenleg 10 tagú, a testület létszámának újbóli feltöltésére azonban vélhetően nem kell sokáig várni. A Mol október 11-re rendkívüli közgyűlést hívott össze, ahol az egyik fő napirendi pont a fő tulajdonos ÁPV Rt. kérésére az igazgatóság és a felügyelőbizottság tagjainak visszahívása és megválasztása. A Mol elnökének korábban a Népszabadságban megjelent interjújára alapozva a piac nem várja a közgyűléstől, hogy a társaság operatív vezetésében változást kezdeményezzen.
(NAPI)
