BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengébb negyedévre számít a Mol

2002. szeptember 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Mosonyi György, a Mol Rt. vezérigazgatója a társaság harmadik negyedévétől rosszabb teljesítményt vár, mint amit a társaság az év második három hónapjában elért (akkor 29,4 milliárd volt a nettó profit) - jelentette a Bloomberg az Econews hírére hivatkozva. A vezérigazgató szerdai nyilatkozatában emlékeztetett arra, hogy - bár a harmadik negyedév a téli időszakra tekintettel megkezdődő gázbetárolás költségei miatt egyébként is gyengébb szokott lenni az előzőnél - az emelkedő olajárak miatt az importált gáz ára is megemelkedett, miközben a negyedév során csökkent a finomítói árrés. A Mol-részvény időközben 5400 forint fölé emelkedő árfolyamát a nyilatkozat - úgy tűnik - nem nagyon befolyásolta, a piaci várakozások vélhetően már számoltak ezzel a hatással. Elképzelhető ugyanakkor, hogy az árfolyamra a társaság sajátrészvény-vásárlásai hatnak pozitívan.
(NAPI)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet