Mégis a korábbihoz hasonló összeget, mintegy 200 milliárd forintot fordítana a Honvédelmi Minisztérium (HM) a gépjárműtenderre. A 10-12 év kifutású tender első két évében 8-10 milliárd forintot fordítanának 1000-1200 jármű beszerzésére - írta a Portfolió című internetes újság Iváncsik Imre politikai államtitkár televíziós nyilatkozatára hivatkozva. Az új tenderre a korábbi jelentkezőket hívják meg, ám megfigyelők szerint a legesélyesebb pályázók között a Rába és az Ikarus szerepel. (A HM új típusú Rábákat korlátozott számban már használ a hadseregben.) A feltételek között ugyanis most markánsabban jelenik meg a magyar gyártókapacitás bevonása. A Rába korábban a beszerzés felének elnyerését remélte, szövetségben a DaimlerChryslerrel. A tendert még az ősz folyamán kiírják, s - régebbi nyilatkozatok szerint - még ebben az évben eredményt hirdetnek.
V. Gy. Zs.
