BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Év végére meglesz az INA-pályázat győztese

2002. szeptember 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Horvátország október végére várja a kötelező érvényű ajánlatokat az INA 25 százalékos részvénycsomagjára - jelentette a Reuters meg nem nevezett INA-tisztviselőkre hivatkozva. A horvát privatizátorok biztosak benne, hogy az ügylet annak ellenére tovább halad előre, hogy az eredetileg öt egymással versengő ajánlattevő közül kettő (az Edison-Gasè és a Lukoilé) már kiesett. A tendernek - amely az ajánlati kiírás szerint csak akkor lehet érvényes, ha legalább három érvényes ajánlat érkezik - az év végéig le kell zárulnia, és a jövő év elején már maga az ügylet is lebonyolódhat.
A kisebbségi részvénycsomagért jelenleg már csak az OMV, a Mol és az állami tulajdonban levő orosz Rosznyeft versenyez. A horvát olajtársaságot a privatizációs tanácsadóként közreműködő Deutsche Bank és a PricewaterhouseCoopers 1,2-1,8 milliárd euró közötti összegre értékelte. Ebből az az ár, melyet a pályázóknak elvben fizetni kellene, 300-500 millió euró körülire becsülhető, az egyéb feltételek azonban nyilván jelentősen befolyásolhatják.
A horvát lapok szerint jelenleg az OMV lehet a befutó, amely - bár forrásként az olajcéget nyíltan senki nem nevezte meg - a pletykák szerint vállalná az INA-nál dolgozó 17 ezer fő hároméves továbbfoglalkoztatását és a horvát állam által követelt - a korábban említett összeghez képest viszonylag soknak tűnő - 360 millió dolláros finomítómodernizálási költséget.
A. A. G.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet