BUX 139393.55 0,07 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dematerializál a BorsodChem

2002. augusztus 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BorsodChem Rt. májusi közgyűlési döntése értelmében a társaság dematerializálja 12 millió 188 ezer 768 darab, egyenként 1010 forint névértékű, névre szóló törzsrészvényét.
A részvényeket az átalakítás érdekében be kell nyújtani a Kelerhez. Ez akkor érvényes, ha a papírt november 5-én 9 óráig a Keler Rt. értéktárában elhelyezik, és a részvényes ezen a napon bármely befektetési szolgáltatónál értékpapírszámla-szerződéssel rendelkezik.
A Budapesti Értéktőzsdén október 29-től a kereskedés már a dematerializált részvényekkel folyik. A be nem nyújtott részvényeket a társaság november 5-én érvénytelennek nyilvánítja. A helyükbe lépő papírokat a BÉT-en november 30-ig értékesítik, a részvényesek az ellenértéket öt éven belül vehetik fel. A felülbélyegzésre korábban be nem nyújtott (még ezerforintos névértékű), már korábban érvénytelennek nyilvánított részvények a dematerializációs folyamat során be nem nyújtott részvényeknek minősülnek.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet