Rég nem látott áremelkedésnek lehettek tanúi a befektetők tegnap a Budapesti Értéktőzsdén. Az OTP piacán megjelent, brókerkörökből származó információk szerint egyetlen, de annál lelkesebb külföldi vevő nyitott, majd a többi blue chip is intenzív emelkedésbe kezdett. A BUX napközben 250 pontot is emelkedett, 7541 pontos záróértéke 207 ponttal magasabb a szerdainál. A forgalomra sem lehetett panasz, 10,8 milliárd forint értékű üzlet született a részvénypiacon.
A kereskedés középpontjában az OTP részvénye állt. A bankpapírból már a kereskedés első órájában több mint 500 ezer cserélt gazdát, teljes forgalma pedig megközelítette a kétmillió részvényt (4,5 milliárd forint értékben). Az árfolyam napon belül száz forinttal emelkedett, a csúcson 2260 forintot adtak érte. A záróár 2225 forint lett, ez három százalékos emelkedés a szerdaihoz képest.
A bankpapír példáján erősödött a Mol is, amiben a társaság további sajátrészvény-vásárlásának bejelentése is szerepet játszhatott. Az olajpapír az előző napi visszaesés után egészen 5295 forintig drágult, majd végül 5225 forinton zárt. A Matáv viszont a nap végéig meg tudta őrizni nyeresége nagy részét, a 839 forintos napi maximumnál nem sokkal lejjebb, 832 forinton végzett, ami négyszázalékos növekmény. Felzárkózott a három nagyhoz a Richter is. A gyógyszergyári papír most kétszeres sebességgel próbálja behozni lemaradását: a délelőtt folyamán 12 650 forintig drágult, az utolsó kötés az ötszázalékos emelkedést jelentő 12 500 forinton jött létre. Az Egis szolidabb forgalom mellett 150 forinttal erősödött.
Jelentős forgalmat bonyolítottak az Antenna részvényeivel, árfolyamuk 2,5 százalékkal emelkedett. A nagyok árnyékában ismét szárnyra kapott a két vegyipari papír: a BorsodChem 5290 forintig jutott, a TVK pedig négyszázalékos erősödés után 4050 forinton zárt.
M. G.
