A Démász Rt. vezetése pontosította a pénteki lapunkban (az 1. oldalon, Növekvő profit az áramszolgáltatóknál címmel) megjelenteket. A társaság menedzsmentje nem a „reálértéken növekvő osztalék” mellett tett hitet sajtótájékoztatóján - nem is tehette, hiszen az osztalék meghatározása a közgyűlés hatáskörébe tartozik -, hanem kifejezte célkitűzését az eredmény reálértékének megőrzésére.
A félreérthető fogalmazásért olvasóink és a társaság elnézését kérjük. Mindazonáltal a társaság fő tulajdonosa, az EdF eddigi gyakorlata a megtermelt eredmény több, mint 90 százalékának kifizetésére irányult, tehát úgy véljük - ez persze nem a társaság menedzsmentjének álláspontja -, hogy az eredmény reálértékének megőrzése vélhetően maga után vonja az osztalék reálértékének megőrzését is.
(NAPI)
