BUX 139446.41 0,1 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Munkaügyi per a Gardénia ellen?

2002. augusztus 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gardénia Rt. nyáron radikális fogyókúrába kezdett, az év elején még 322 alkalmazottat foglalkoztató győri gyár 250 dolgozójától válik meg. A lépést Zelnik Péter, az igazgatóság elnöke lapunk érdeklődésére a forint erősödése és a kereslet változása miatt kialakult nehéz pénzügyi helyzettel indokolta (NAPI Gazdaság, 2002. június 26., 9-10. oldal), a cég májusi árbevétele például a tervezett 128 millió forinttal szemben a 90 milliót sem érte el. A Gardénia az első öt hónapban százmilliót meghaladó veszteséget ért el, amely a tavalyi 438 milliós, illetve az 1999-2000-ben elért összesen 600 milliós mínusz után eléggé kiábrándító a befektetők számára.
A győri társaság július közepén jelentette be a helyi munkaügyi központnak, hogy megválni készül 250 dolgozójától. A végkielégítés összegéről vita támadt a gyári szakszervezettel. A tulajdonosok úgy vélik, hogy a szakszervezet 80 milliós igényének teljesítésével teljesen ellehetetlenülne a megmaradt dolgozók foglalkoztatása. Lapinformációk szerint a helyi szakszervezet a győri munkaügyi bírósághoz kíván fordulni a Gardéniával szemben, a cég vezetése azonban - a NAPI gazdaság információi szerint - bízik a megegyezésben.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet