BUX 139446.41 0,1 %
OTP 45280 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbúcsúzott a tőzsdétől a Microbróker

2002. augusztus 6. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BÉT Rt. vezérigazgatója megszüntette a Microbróker Értékpapírkereskedő és Befektetési Rt. tagsági viszonyát, mivel az 1991 óta tőzsdetag brókerház június 30-ával befejezte e téren a pályafutását és a PSZÁF visszavonta befektetési szolgáltatásra vonatkozó engedélyét. A Microbróker távozásával 31-re csökkent a tőzsdén kereskedő brókercégek és bankok száma.
E vállalatok a BÉT Rt. 550 millió forintos jegyzett tőkéjének 61 százalékát mondhatják magukénak. További 7 százalék a tőzsdetag, de a kereskedésben részt nem vevő Magyar Nemzeti Bank tulajdona. (A bank állítólag fontolgatja, hogy talán még idén megválik tulajdonrészétől.) További 32 százalék pedig az inaktív tagok, illetve részben magánszemélyek tulajdonában van.
Titkos Rita, a Microbróker vezérigazgatója elmondta: a brókerház csaknem ezer ügyfelét és azok csaknem ötmilliárdos értékpapír- és pénzállományát rendben átadta a Concorde-nak, az ügyfelek túlnyomó része az első visszajelzések szerint jól érzi magát új szolgáltatójánál. A 131,25 millió forint jegyzett és ugyanennyi saját tőkével rendelkező volt brókerház már nevet változtatott - az értékpapír-kereskedelem helyett neve a tanácsadásra utal -, további sorsát a tulajdonosok még nem döntötték el. A Microbróker tulajdonában lévő mintegy 113 ezer BÉT Rt.-részvényt várhatóan értékesítik.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet