BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszezer saját részvényt vett a Richter

2002. augusztus 5. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Richter Gedeon Rt. bejelentette, hogy bónuszrészvények céljára 20 ezer saját részvénye tőzsdei vételére adott megbízást a CA-IB-nek. Amint Kovács László vezérigazgató-helyettes a NAPI Gazdaságnak elmondta, a megbízás pénteken teljesült is, nagyjából 13 ezer forintos átlagárfolyamon. A Richter évek óta bónuszrészvény formájában oldja meg a közép- és felső vezetők - több mint száz dolgozó - jutalmazását. Emellett az egyénileg meghatározott prémiumfeladatok még szélesebb körre - például egyes kutatókra, kereskedőkre - is kiterjednek.
A társaság június 30-án 68 ezer saját részvénnyel rendelkezett, ami elvileg elegendő lenne a második félévi jutalomosztásra (általában félévente értékelik a teljesítményeket), de a mostani árfolyam elég nyomottnak tűnt ahhoz, hogy egy kicsit „előre készletezzenek”.
A pénteki vásárlás az 57 ezer darabos napi forgalom - ami a csütörtöki szint duplája - alig harmadát adta, de elegendő volt ahhoz, hogy - 100 forintos eséstől eltekintve - aznapra stabilizálja a hetek óta gyengélkedő gyógyszerpapír kurzusát. Tegnap viszont, miután a kibocsátó már nem vásárolt, 500 forintos áresés következett. Így a Richter ára ismét visszaesett az egyébként jónak minősített féléves gyorsjelentés publikálása előtti szintre.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet