BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiszervezi benzinkútjait a Mol

2002. július 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Olaj- és Gázipari Rt. (Mol) az év végéig vállalkozásba adja teljes benzinkúthálózatát - idézi a Bloomberg az MTI-Econewst, amelynek Szórád József, a társaság lakossági üzletágának ügyvezető igazgatója nyilatkozott. Mint mondotta: az első benzinkútra 2001 áprilisában kötöttek partneri szerződést, azóta a társaság 377 kútjából 191-et működtetnek az olajcég szerződéses partnerei. A vállalat által alkalmazott rendszerben a Mol partnere az olajcég szabta áron, a megjelölt szállítóktól származó, meghatározott termékeket árusíthat. A kút üzemeltetője fix díjat és a forgalom bizonyos százalékát kapja az rt.-től. Mint az igazgató fogalmazott, az elmúlt időszak tapasztalata az, hogy mind a Mol, mind pedig az üzemeltetők nagyobb haszonra tesznek szert ebben a rendszerben. A Mol korábban 66 kútját adta bérbe, ezek általában a kisebb forgalmú, lényegében csak üzemanyag-forgalmazást végző töltőállomások voltak. További 49 Mol-kút franchise-rendszerben működik, a maradék 71 van a társaság saját kezelésében, ezeket hasznosítanák a jövőben partneri szerződés keretében.
(NAPI)

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet