A Magyar Olaj- és Gázipari Rt. (Mol) az év végéig vállalkozásba adja teljes benzinkúthálózatát - idézi a Bloomberg az MTI-Econewst, amelynek Szórád József, a társaság lakossági üzletágának ügyvezető igazgatója nyilatkozott. Mint mondotta: az első benzinkútra 2001 áprilisában kötöttek partneri szerződést, azóta a társaság 377 kútjából 191-et működtetnek az olajcég szerződéses partnerei. A vállalat által alkalmazott rendszerben a Mol partnere az olajcég szabta áron, a megjelölt szállítóktól származó, meghatározott termékeket árusíthat. A kút üzemeltetője fix díjat és a forgalom bizonyos százalékát kapja az rt.-től. Mint az igazgató fogalmazott, az elmúlt időszak tapasztalata az, hogy mind a Mol, mind pedig az üzemeltetők nagyobb haszonra tesznek szert ebben a rendszerben. A Mol korábban 66 kútját adta bérbe, ezek általában a kisebb forgalmú, lényegében csak üzemanyag-forgalmazást végző töltőállomások voltak. További 49 Mol-kút franchise-rendszerben működik, a maradék 71 van a társaság saját kezelésében, ezeket hasznosítanák a jövőben partneri szerződés keretében.
(NAPI)
