BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmilliárdos Tigáz-félév

2002. július 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az otc-piac ugyan már csak árnyéka valaha volt önmagának, ám a megmaradt papírok szép osztalékkal, a kibocsátók pedig kimagasló eredményekkel örvendeztetik meg tulajdonosaikat. Az otc-piac sztárja alighanem a Tigáz-részvény, amelyre ma kezdi meg a kibocsátó a részvényenként 288 forintos osztalék (NAPI Gazdaság, 2002. április 19., 12. oldal) kifizetését. A papír tavasszal még 130-140 százalékon beszerezhető volt, most, a szelvényvágás után nagyjából ugyanennyit ér. (Apróhirdetésekben 135-ös vételi ajánlatok szerepelnek.)
A hajdúszoboszlói székhelyű, mintegy 990 ezer fogyasztót ellátó társaság igazgatósága Nápolyban tartott kihelyezett ülésén tekintette át az első félév eredményeit, amelyek meghaladják a tervezett szintet. Az árbevétel 11, az üzemi eredmény 16, az adó előtti eredmény 12 százalékkal haladja meg a tavalyi első félév teljesítményét.
A Tigáz sajátossága, hogy az első félév teljesítménye általában jobb, mint az egész évé, tavaly például a második félévben gyakorlatilag nem képződött eredmény. A hatmilliárdos első félév alapján a 2002. évi adózott eredmény 5,5-5,6 milliárd forintra (2001: 4 milliárd 913 millió) tehető. Mivel a Tigáz fő tulajdonosa, az olasz Italgas csoport hajlamos a teljes éves eredményt osztalék formájában kivonni, a 17 millió részvény mindegyikére 310-320 forintos osztalék juthat jövőre.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet