BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiegyezett az ÁPV Rt. és az Arago?

2002. július 25. csütörtök, 16:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ÁPV Rt. igazgatósága tegnapi ülésén kialakította álláspontját a Pick Szeged Rt. június 24-ére összehívott rendkívüli közgyűlésével kapcsolatban. A közgyűlés napirendjén ismét szerepel az állami aranyrészvényes által jelölendő it-tag megválasztása, ez - mint ismeretes - áprilisban nem sikerült, mert, az akkori jelölt nem kapta meg a részvényesek többségének hozzájárulását. Az ÁPV most Édes Istvánt (FVM) jelöli a testületbe, megfigyelők szerint a jelölést a fő tulajdonos Arago is kedvezően fogadja.
Utóbbi már csak azért is valószínű, mert az ÁPV igazgatósága - derül ki a vagyonkezelő tegnapi közleményéből támogatja a Pick alapító okiratának az igazgatóság által előterjesztett módosítását, amelynek révén "az aranyrészvényesi jogosítványok egyértelműen megjelennek az alapító okiratban". Lapunk információi szerint a módosítás az aranyrészvényesi jogok korábbi pontatlan megfogalmazását írja körül részletesebben, és megerősíti az állam végójogát a Pick-márka mint hungaricum hatásosabb védelmével kapcsolatban. Tavasszal a Pick tőzsdéről való kivezetése kapcsán éleződtek ki az ellentétek a társaság fő tulajdonosa és a vagyonkezelő között, a jelek szerint a háttérben valamiféle kompromisszum köttetett.
K. G. T.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet