Az internetszolgáltatókat 2002. január 1-jétől illeti meg a rendelet szerinti díjrész az internethez kapcsolódó távközlési díjból, függetlenül a hálózati szerződés megkötésétől - határozott a Hírközlési Döntőbizottság (HDB). Két vállalkozás, az Interdotnet Kft. és a GTS Datanet Kft. kifogásolta a testületnél a Matáv azon gyakorlatát, hogy nem fizeti ki az őket megillető összeget. Szathmári Géza, a GTS Datanet vezérigazgatója még márciusban jelezte, hogy bepanaszolták a HDB-nél a Matávot, akkori elmondása szerint vállalatát ilyen címen több száz millió forint illeti meg az eltelt időre (NAPI Gazdaság, 2002. március 22., 6. oldal). A HDB emellett arról is határozott, hogy az internetszolgáltató nem kötelezhető az elérési szolgáltatás számlázására és díjának beszedésére.
D. J.
