A múlt heti emelkedés után egyelőre kedden is folytatódott a korrekció a Budapesti Értéktőzsdén. A BUX értéke zárásra fél százalékkal, 7906 pontra mérséklődött. A kereskedés egyhangú volt, a forgalom, hétfőhöz képest kicsit emelkedve, meghaladta a 6 milliárd forintot.
A Mol személyi kérdéseivel és a PKN-akvizícióval kapcsolatos pletykák nem mozgatták meg a befektetők fantáziáját, az olajipari részvény árfolyama lényegében az előző napi szinten, 5305 forinton zárta a kereskedést. Említésre méltó viszont, hogy az összforgalom közel felét ez a papír adta. A hétfői zuhanás után tegnap is elég hektikusan mozgott a Matáv, a távközlési részvények ára a csekély optimizmusról tanúskodó nyitás után napközben becsúszott az ezerforintos határ alá is. Végül a telefonpapírnak sikerült javítania helyzetén, de az 1011 forintos záróár mindössze egyforintos emelkedést jelent. Gyengén szerepelt a blue chipek közül az OTP és a Richter. A legnagyobb belföldi bank papírja a közelmúltbeli 20 200 forintos eddigi legmagasabb árfolyamánál tegnap már 900 forinttal alacsonyabban fejezte be a kereskedést. A Richter esetében szintén az eladói túlsúly volt a mérvadó. A gyógyszerrészvény hétfőinél 130 forinttal alacsonyabb záróára a napközben mutatott teljesítményhez képest nem is olyan rossz, hiszen az üzletek zömét ennél alacsonyabb szinten kötötték nap közben a papírra. Az Egis árfolyama ennél jóval nagyobb mértékben, több mint 3 százalékkal csökkent, s a nap végéig 11 500 forintra csúszott vissza.
Erősödött a két informatikai papír: a Graphisoft 1,2, a Synergon 1,6 százalékkal ért többet, mint hétfőn. Nagyot esett viszont a Globus árfolyama, a nap végén 3100 forintért is adták-vették.
M. J.
