A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és az Államadósság Kezelő Központ Rt. (ÁKK) közötti megállapodás értelmében az idén kibocsátandó állampapírokat a tőzsde külön határozata nélkül vezetik be a kereskedésbe. Ennek értelmében a nyilvános kibocsátású államkötvényeket és a diszkontkincstárjegyeket, kivéve a Posta által forgalmazott államkötvényeket és a kincstári takarékkötvényeket, valamint a 3 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyeket, nem kell majd alávetni a bevezetési és forgalomban tartási szabályzat szerinti hosszadalmas eljárásnak. Mostantól ugyanis ez ügyvezető határozat keretében is engedélyezhető lesz, ami lényegesen meggyorsítja a bevezetést. Az állampapírok esetében egyébként az első kereskedési nap mindig a kibocsátás napja lesz.
M. J.
