BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új rendszer az állampapírok tőzsdei bevezetésénél

2002. január 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és az Államadósság Kezelő Központ Rt. (ÁKK) közötti megállapodás értelmében az idén kibocsátandó állampapírokat a tőzsde külön határozata nélkül vezetik be a kereskedésbe. Ennek értelmében a nyilvános kibocsátású államkötvényeket és a diszkontkincstárjegyeket, kivéve a Posta által forgalmazott államkötvényeket és a kincstári takarékkötvényeket, valamint a 3 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyeket, nem kell majd alávetni a bevezetési és forgalomban tartási szabályzat szerinti hosszadalmas eljárásnak. Mostantól ugyanis ez ügyvezető határozat keretében is engedélyezhető lesz, ami lényegesen meggyorsítja a bevezetést. Az állampapírok esetében egyébként az első kereskedési nap mindig a kibocsátás napja lesz.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet