BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Háromszázezres heti Konzum-forgalom a BÉT-en

2002. január 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt három napban a blue chipek mellett a tőzsdei befektetők egy eddig elfelejtett részvényre is felfigyelhettek. Az alvópapírnak számító Konzumból ugyanis a héten több mint 287 ezer darab fordult meg a parketten, aminek köszönhetően a korábban jellemzően a névérték negyedén, azaz száz forinton álló árfolyam több mint 20 százalékot emelkedett. Ez azt is jelenti, hogy eddig januárban több részvény cserélt gazdát, mint tavaly egész évben.
A pécsi székhelyű társaság soha nem tartozott a befektetők kedvencei közé, mivel mind a részvények közkézhányada, mind a kapitalizációjuk alacsony. Az elmúlt félévben is mindössze két fontosabb hír látott napvilágot a céggel kapcsolatban. Tavaly augusztus végén a legnagyobb tulajdonos, a Kozek Kft. eladta 19,18 százalékos részét a Hamos AG-nek. Fischer János, a Konzum vezérigazgatója kérdésünkre elmondta, hogy az új befektető még nem vette fel velük a kapcsolatot, és a szeptemberi közgyűlésen sem vett részt. Másrészt folytatódtak a cégnél az érdekeltségekkel kapcsolatos átszervezések, ami több leányvállalat megszüntetésén kívül a tüzépes kiscégek összeolvadását is jelenti.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet