Emelkedett az átlaghozam a 6 hónapos futamidejű diszkontkincstárjegyek szerdai aukcióján. Az értékpapírok a két héttel ezelőtti kibocsátás eredményéhez képest 16 bázisponttal magasabb, 10,81 százalékos átlaghozam mellett találtak gazdára. A kincstár által felajánlott 20 milliárd forintos mennyiségre több mint 38 milliárd forint összértékben érkeztek jegyzések az elsődleges forgalmazóktól. Az elfogadott hozamok 10,30 és 10,86 százalék között szóródtak.
A másodlagos állampapírpiacon az éven belüli lejáratok esetében tegnap jelentős volt az eladói oldal túlsúlya, ez különösen az aukción is szereplő 6 hónapos kincstárjegy esetében volt megfigyelhető, ahol 14 bázisponttal emelkedett a referenciahozama. A hozamgörbe hosszabbik szakaszán ugyanakkor még mindig a kereslet a jellemző, így a hozamok 2-7 bázisponttal mérséklődtek.
Miután az euró a dollárral szemben rekordmélységbe zuhant a nemzetközi piacokon, a bankközi devizapiacon jelentősen erősödött a forint a közös pénzzel szemben. A hazai fizetőeszköz az intervenciós sáv erős oldalán, a centrumtól számított 5,88 százalékon kezdte a kereskedést, de a folyamatos erősödés következtében záráskor már 6,16 százalékon állt az árfolyam. Ez mindössze néhány százalékponttal marad el eddigi legerősebb pozíciójától. Az eurót a kereskedés végén már csak 256,80/257,00 forinton, a dollárt viszont 298,20/299,00 forinton jegyezték, bár napközben a sávszélesítés óta először 300 forintnál is többe került.
A forintpiacon csendes kereskedés mellett az előző napival azonos árak alakultak ki. Az overnight kamatok 11-11 1/4 százalék között mozogtak. A tomnext piacon az egynapos áraknál némileg drágábban is születtek üzletek, így nem kizárt, hogy ma kisebb likviditásszűkülés jellemzi majd a piacot.
M. J.
