BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Feltámadt a technológiai szektor

A tengerentúlon a csütörtöki emelkedés után tegnap tovább folytatódott a tech-részvények drágulása, ám a hagyományos gazdaság cégei még mindig vegyes képet mutattak. Európában a TMT-szektor húzta fel az indexeket, és Tokióban is hossz volt. Az euró kissé erősödött a dollárral szemben, ám árfolyama így is 90 cent alatt maradt.

2001. március 23. péntek, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Pénteken tovább tartott a technológiai papírok drágulása, a befektetők optimizmusát az Intel vezérigazgatójának pesszimista kijelentései sem tudták megtörni. A tech-szektor emelkedésében a chipgyártók vitték a prímet, holott az Intel-vezér kijelentette: bizonytalannak ítéli a cég következő három hónapjának kilátásait. Felfelé mozdult el az újabb, ezúttal négyezer fős létszámleépítést bejelentő Motorola árfolyama is. A Red Hat szoftverkereskedelmi vállalat papírjai szintén drágultak, miután a Linux operációs rendszereket értékesítő társaság azzal örvendeztette meg a befektetőket, hogy üzleti évének negyedik negyedévében - a várt, részvényenkénti 1 centes veszteség helyett - nullszaldót produkált.
A régi gazdaságból a pénzügyi cégek lettek a nyertesek, hiszen a Fed kamatvágása elsősorban ezen ágazatnak jött jól. A lakossági fogyasztástól közvetlenül függő szektorok képviselői - köztük a kiskereskedelmi vállalatok - ugyanakkor gyengültek, s mindez a Dow Jones ingadozásán is meglátszott.
Európában a tengerentúli tech-feltámadás mellett főleg a Nokia bejelentése élénkítette fel a piacokat: a világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója legfeljebb 50 millió darab saját részvényét kívánja visszavásárolni. Az euró némileg erősödött a dollárral szemben, árfolyama 89 cent fölé került. Az európai fizetőeszköz annak köszönhette emelkedését, hogy az optimista várakozások szerint az Európai Központi Bank már a közeljövőben mérsékelheti az irányadó kamatlábat.
A tokiói tőzsdén jegyzett technológiai papíroknak is a Nasdaq csütörtöki emelkedése adott lendületet, s a Nikkei-225-öt még a profitrealizálások miatt lefelé tartó autóipari részvények sem tudták visszahúzni.
Á. V.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet