BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább tart a bessz

2001. március 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tengerentúli befektetők még tegnap sem tértek magukhoz abból a sokkból, melyet az okozott, hogy bizonyossá vált: a Fed nem siet a kamatvágással. Az amerikai gazdaság gyengélkedésére utal a beszerzési menedzserindex februári, 41,9 pontos értéke, hiszen az a vízválasztónak tekintett 50 pont alatt maradt. A hangulatot a technológiai szektorból érkező rossz hírek is tovább rontották. A számítógépes hálózati berendezéseket gyártó 3Com közölte, hogy pénzügyi évének harmadik negyedévében a korábban jósoltnál jóval nagyobb veszteség várható. A társaság emellett - költségcsökkentési programja keretében - 13 százalékos létszámleépítést jelentett be. A Gateway is profit warningot közölt, azaz szerinte az első negyedévben - az elemzői konszenzusban szereplő 17 cent helyett - nulla körüli részvényenkénti eredmény valószínű. A figyelem középpontjába kerültek a légitársaságok is, miután az US Airways az üzemanyagköltségekre és a versenyhelyzetre hivatkozva csökkentette eredményvárakozását.
Az európai tőzsdeindexeket ismét a Nasdaqot követő technológiai, illetve távközlési részvények húzták le. A DAX-hoz és a CAC-40-hez képest mérsékelt veszteséggel záró FTSE-nak az erősödő bankpapírok adtak támaszt. Az euró erősödött, dollárral szembeni árfolyama 93 cent fölé emelkedett, a japán fizetőeszközzel szembeni kurzusa pedig 109 jen közelében is járt.
A Fed elnökének kongresszusi meghallgatásán elhangzottak a Nikkei 225-öt is alaposan lehúzták. A tokiói index 15 éves mélypontjára esett vissza, miután a Bank of Japan 10 bázispontos kamatcsökkentését szkeptikusan fogadták a befektetők.
Á. V.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet