BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Távközlési bessz Európában, tech-rali a Wall Streeten

2001. február 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A New York-i tőzsdén egyrészt a Fed elnökének halovány optimizmust tükröző és további kamatcsökkentést sejtető beszéde, másrészt az USA kiskereskedelmének vártnál erősebb januári forgalma hatott pozitívan. Elsősorban a technológiai részvények drágultak, s a ralit az sem állította meg, hogy a Credit Suisse First Boston elemzője lerontotta az Intel, a Texas Instruments és a Broadcom ajánlását is. A Cisco árfolyama annak nyomán emelkedett, hogy a Merrill Lynch felhalmozásra ajánlotta a papírokat. A Dow Jones és az S&P 500 csak szerényebb emelkedést tudott felmutatni, ugyanis a bankok, a gyógyszercégek, a közművállalatok és az olajtársaságok papírjai dél felé tartottak.
Európában a távközlési részvények húzták le a tőzsdemutatókat. A telekomcégek kedvezőtlen megítélésében közrejátszott, hogy a Moody's stabilról negatívra rontotta a Deutsche Telekom hiteleinek kilátásait, ráadásul eséssel debütáltak az újonnan kibocsátott Orange-papírok is. A DaimlerChrysler (DC) közölte, hogy amerikai részlege 2002-től már nyereséges lehet - a bejelentés nyomán dráguló DC-papírok nagy támaszt adtak a DAX-nak. Az euró - Greenspan beszéde nyomán - gyengült a dollárral szemben, lapzártánkkor 92,07 centen állt.
Tokióban a bankrészvények drágulása sem tudta ellensúlyozni a technológiai, illetve a távközlési papírok gyengülését, így a Nikkei-225 eséssel zárt.
Á. V.

Ádám Viktor
Ádám Viktor

Ez is érdekelhet