BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megugrottak a horvát újautó-eladások

Horvátországban januártól szeptember végéig 50 ezer 73 új személygépkocsit adtak el, ami 20,6 százalékkal több a tavalyi azonos időszak adatához képest - írja az MTI.

2018. október 7. vasárnap, 12:06

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Promocija Plus marketingintézet adatai szerint csak  szeptemberben 2906 új autót értékesítettek, ami 3,9 százalékos növekedést jelent éves szinten.

Az adatok szerint az idei első kilenc hónapban a Volkswagen márka volt a piacvezető 14,7 százalékos részesedésével. Ezt követi a Renault 9,89 százalékkal és az Opel 9,4 százalékkal.

A legkeresettebb modell a Skoda Octavia volt, amiből 2590-et adtak el, majd a Renault Clio (2317) és a Volkswagen Polo (1779) következett.

Az év eleje óta eladott autók mintegy 55,8 százaléka benzines, 42 százalékuk dízel, 0,1 százalékuk elektromos és 1,2 százalékuk  hibrid autó volt.

Oroszországban visszaesett az autóeladások száma.

A fotó forrása: Napi.hu/Szabó Zsuzsa.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet