BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy bajba került a Tesla

A Tesla árfolyama hetek óta zuhan, pár hét leforgása alatt elveszítette értékének negyedét. Az egyik nagy hitelminősítő pótlólagos finanszírozási szükségletekről beszél, egy alapkezelő pedig már egyenesen a társaság csődjével riogat - számolt be a Portfolio.hu.

2018. március 28. szerda, 22:16

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szerdai kereskedésben további mintegy 8 százalékot zuhant az elektromos autókat gyártó amerikai cég árfolyama, 260 dollár alá került a kurzus. Március közepe óta így már csaknem 25 százalékot veszített értékéből, egyúttal bő egyéves mélypontra került - írta a portál.

Így a cég kurzusa a 2010 júniusi tőzsdére vitele óta nem látott havi zuhanást szenvedett el idén márciusban.

A Moody's szerdán a cég adósságbesorolását B3 kategóriáról B2 kategóriába sorolta, mivel a Model 3-as termelésében jelentős elmaradás mutatkozik. A vállalat jövő héten teszi közzé az első negyedéves gyártási számait.

John Thompson, a Vilas Capital Management hedge fund szakembere a MarketWatchnak pedig azt nyilatkozta, "hogy amennyiben Elon Musk nem húz elő a kalapból egy nyulat, akkor a Tesla négy hónapon belül csődbe megy" - írta a Portfolio.hu.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet