BUX 139467.63 0,44 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Üzentek Tarlósnak - ez lehet a megoldás a közlekedési problémákra

Át kell alakítani az autós közlekedést Budapesten, mert a főváros már most elviselhetetlen dugókban fuldoklik - üzente Tarlós István főpolgármesternek a Magyar Liberális Párt.

2017. május 21. vasárnap, 19:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Budapesten az agglomerációban jelenleg már több, mint egymillió gépjármű van, és ez a szám évről évre több tízezerrel emelkedik.

A Tarlós István főpolgármester által benyújtott Balázs Mór Terv ugyan a szavak szintjén jó megoldási javaslatokat kínált a megnövekedett autósforgalom kezelésére, ám ebből szinte semmi sem valósult meg. Még napirenden sincs például a 3-as metróvonal három évtizede késlekedő, Káposztásmegyerig történő meghosszabbítása, a HÉV-vonalak fejlesztésének sorsa teljesen bizonytalan, az Astoria - Újpalota közvetlen villamosvonal pedig csak a tervezőasztalig jutott. Az alig párezernyi P+R parkolóhely pedig képtelen kezelni a város agyonzsúfoltságát - írja a párt.

Az MLP utal egy, a Levegő Munkacsoport által készített tanulmányra, amely autómegosztást, azaz a jellemzően kicsi, elektromos meghajtású közös autók elterjedését jelöli meg, mint lehetséges megoldást az állandó dugókkal, a túlzsúfolt utakkal, az elfoglalt utcákkal, a szennyezett levegővel és az egekig emelt parkolódíjakkal szemben. Arra kérik ezért a főpolgármestert, hogy kezdjen hozzá az úgynevezett közös autók elterjedését segítő intézkedések előkészítéséhez, mint például az ingyenes parkolás (ez az elektromos autók számára most is elérhető - szerk.) és adókedvezmény.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet