BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több a rászorult

Tatabánya egészségügyi és szociális fejlesztésre a 2004 és 2006 közötti időszakban összesen 235,17 millió forintot fordít.

2004. július 29. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szociális és egészségügyi ellátórendszer fejlesztésére igen nagy szükség van, ugyanis miközben a születések száma csökken, az időskorú népesség száma nő, és ez a tendencia várhatóan folytatódik. Bár az elmúlt években jelentős gazdasági fejlődés indult meg a városban, mégis magas az alacsony jövedelemből élők és a munkanélküliek száma, továbbá komoly gondot okoz a hajléktalanok ellátása. A szociális ellátórendszerben a lakosság mintegy 10 százaléka szerepel, ám ez az arány a következő években növekedhet. Jelenleg mintegy 1400 háztartás részesül lakásfenntartási támogatásban, míg az adósságkezelési szolgáltatást 200-250 család veszi igénybe. A város ugyanakkor élenjár a tartósan munkanélküliek foglalkoztatásában. Ezt elsősorban közmunka és közhasznú foglalkoztatás keretében biztosítják. Tatabányán jelenleg öt bölcsőde működik 320 férőhellyel, ez mintegy fele a tíz évvel korábbi létszámnak.
Az önkormányzat kiemelten fontos feladata az egészségügyi alapellátás biztosítása. Jelenleg 35 felnőtt- és 14 gyermek-háziorvos dolgozik, akik nem csak a város, hanem a környező települések ügyeletét is ellátják. A városban a kötelező védőnői szolgálaton kívül immár négy éve működik beteg-tanácsadási szolgáltatás. Szintén hangsúlyos feladat a drogprevenció. Ennek keretében az ifjúságvédelemmel foglalkozókat folyamatosan képzik. Ugyanakkor működik az úgynevezett DADA-program, amely az általános iskolák felső tagozatos tanulóit érinti, és a drog, az alkohol, valamint a dohányzás elleni küzdelemben nyújt segítséget. Szorgalmazzák egy városi drogambulancia mielőbbi létrehozását is.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet