Az építési törmelékek összegyűjtésére, tárolására és újrahasznosítására alkalmas lerakót épített a város tulajdonában lévő Zala-Depó Kft. - értesült lapunk. Az uniós előírásoknak is megfelelő telephelyet a hulladéklerakó mellett, a helyhatóság által a cég használatába adott területen alakították ki. A depó lehetővé teszi, hogy a döntően bontásból származó építési törmelék ne terhelje a közelmúltban elkészült regionális hulladéklerakót, veszélyeztetve annak szigetelését. Az építési törmelék elhelyezéséért továbbra is fizetni kell, ugyanakkor a külön gyűjtött sittet újra fel lehet használni. A programban szerepel, hogy a Zala-Depó még az idén megvásárol egy nagy teljesítményű aprítógépet, amellyel egységes méretűvé darálják és értékesítik a hulladékot. Emellett lehet, hogy cég a közeljövőben mélyépítő részleget hoz létre, s a városi út- és közműépítéseknél hasznosítja a törmelék egy részét.
