BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Törmelékfeldolgozót épített a Zala-Depó

Az országban elsőként épített olyan lerakót az építési törmelékek összegyűjtésére és újrahasznosítására a Zala-Depó Kft., amely megfelel az uniós elvárásoknak.

2003. február 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az építési törmelékek összegyűjtésére, tárolására és újrahasznosítására alkalmas lerakót épített a város tulajdonában lévő Zala-Depó Kft. - értesült lapunk. Az uniós előírásoknak is megfelelő telephelyet a hulladéklerakó mellett, a helyhatóság által a cég használatába adott területen alakították ki. A depó lehetővé teszi, hogy a döntően bontásból származó építési törmelék ne terhelje a közelmúltban elkészült regionális hulladéklerakót, veszélyeztetve annak szigetelését. Az építési törmelék elhelyezéséért továbbra is fizetni kell, ugyanakkor a külön gyűjtött sittet újra fel lehet használni. A programban szerepel, hogy a Zala-Depó még az idén megvásárol egy nagy teljesítményű aprítógépet, amellyel egységes méretűvé darálják és értékesítik a hulladékot. Emellett lehet, hogy cég a közeljövőben mélyépítő részleget hoz létre, s a városi út- és közműépítéseknél hasznosítja a törmelék egy részét.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet