BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az idén elkészül a zalaegerszegi jégcsarnok

2003. február 17. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tervek szerint idén ősszel birtokba veheti a közönség az új, többfunkciós zalaegerszegi jégcsarnokot, amelyet 300 millió forintból épít fel a budapesti Hidropont Hungária (HH) Kft. - erősítették meg lapunk információit a városházán. A társaság közel egy éve kereste meg a várost azzal az ajánlattal, hogy verseny- és tömegsportrendezvények megtartására egyaránt alkalmas, félezer nézőt befogadó jégcsarnokot építene a zalai megyeszékhelyen (NAPI Gazdaság, 2002. július 11., 5. oldal). Az elmúlt hónapokban többek között megállapodás született arról, hogy a létesítmény a városi sportcsarnok melletti önkormányzati területen épül fel, amelyet a beruházó ingyen kap meg. Cserébe a város diákjai hétköznap napi négy órán át ingyen használhatják a létesítményt. Az évi mintegy 20 millió forint értékű lakossági szolgáltatásért a beruházó adómentességet is kért a várostól. Az önkormányzat az ingatlan üzemeltetésére 15-20 évre szóló szerződést kíván kötni a HH-val.
A jégcsarnokot finn technológiával, fél év alatt építik fel és már a működés első évében nyereséges üzemeltetéssel kalkulálnak. Az év 11 hónapjában nyitva tartó, 2500 négyzetméter alapterületű létesítmény alkalmas lesz korcsolya- és kispályás gyorskorcsolyaversenyek, valamint bajnoki jégkorongmérkőzések lebonyolítására is. Kiállítások, hangversenyek vagy konferenciák megtartása esetén további ötszáz fővel bővíthető a jégcsarnok befogadóképessége.

Körtési Zsolt
Körtési Zsolt

Ez is érdekelhet