BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pályázati tanácsadó hálózatot épít a kormány

Jelentősen csökkentené a kormány az uniós pályázatokhoz kapcsolódó adminisztációt. Ennek részeként a párhuzamosan működő tanácsadói hálózat helyett egy egységeset hoznának létre.

2011. április 4. hétfő, 12:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annyi hálózati egység kell, ahányra szükség van - összegezte Molnár Ágnes, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) államtitkára a kormány terveit az Új Széchenyi Terv intézményrendszerének átalakításáról.

A közvetítő intézményeket összevonják, hiszen jelenleg az érintett háromezer fős gárda nem működik kellő hatékonysággal.

Az államtitkár szerint ez a létszám már most is több száz fővel csökkent, a végleges létszám azonban csak júniusra alakul ki.

A kormány létre fog hozni egy tanácsadó hálózatot is, a Széchenyi Tanácsadó Hálózatot, amely járási szintig ér el a vállalkozásokhoz.

Ez a jelenleg párhuzamosan működő tanácsadói és egyéb hálózatokat gyűjti majd össze - vagyis az innovációs, romapolitikai tanácsadói hálózatokat térségi igényekhez igazodva.

Ez nagyjából májusra állhat fel, nagyjából feleakkora gárdával, mint a mostani teljes csapat.

Az ÚSZT keretében az adminisztráció csökkentésében nemcsak a közreműködő szervek áramvonalasítása fontos, a pályáztatás kereteit adó rendelet ugyanis az eljárásban is egyszerűsítést hoz.

Ide tartozik, hogy az egyszerűsített eljárásokat szélesebb körben is igénybe lehet venni, de fontos szempont, hogy csak egyszer kérhet hiánypótlást a koordináló szervezet a pályázóktól.

Az intézményrendszer indulása óta 55 ezer pályázatot kezelt, ez a közelmúltban - vélhetően az államtitkár itt az új kormány felállása óta eltelt időre gondolt - további 7,4 ezerrel gyarapodott.

Átlagosan 66,24 milliárd forintot tesz ki a kifizetések összege havonta, ami háromszorosa a 2010 nyarát megelőz időszak átlagának.

Ezen sok csodálkozni való nincs azért feltétlenül, hiszen 2007-ben indult ciklus előrehaladtával egyre gyorsabbá válik a kifizetés, hiszen ekkora már beindulnak a programok.

Az első három évben 940 milliárd forintos kifizetés történt meg, amely az új kormány felállása óta további 540 milliárd forinttal bővült.

Az összekapcsolható programokat össze is kell kacsolni - hangsúlyozta Molnár.

Így például egy vállalkozásfejlesztési programnak kapcsolódnia kell a szakképzésre irányuló programokkal.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet