Együttműködési megállapodást írt alá a napokban a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóssággal (NFH) a Magyar Márkaszövetség. A hatóság a hatékonyabb végrehajtás és a jobb szabályozási környezet kialakítása miatt igyekszik bevonni a hazai vállalkozásokat a fogyasztóvédelmi feladatokba. A Márkaszövetség pedig elsősorban több lehetőséget remél az érdekérvényesítésben a megállapodástól. Fekete Zoltán főtitkár lapunknak elmondta: a szövetség a tagjai révén promt piaci információkkal segítheti a hatóság szürke- és feketegazdaság elleni munkáját, cserébe viszont annyit szeretne elérni, hogy egyes szabályozási kérdésekben hallgassák meg a szakma véleményét.
A fogyasztó szent és sérthetetlen - mondta Fekete Zoltán, hozzátéve -, az NFH-val kötött megállapodással jelezni kívánják, hogy a fogyasztók oldalán állnak, transzparens a működésük. Emellett a szövetség célja, hogy a piacon mindenki a jogszabályoknak megfelelően működjön. Mivel a Márkaszövetség tagjai a jogkövetést választják tudatosan keresik a kapcsolatot a civil és az állami fogyasztóvédelmi szervezetekkel. Az együttgondolkodás és a következetes jogalkotás, illetve a jogalkalmazás segítheti elő a feketegazdaság visszaszorítását.
