Németország a németek legkedveltebb utazóhelye: a szabadságra utazók 56 százaléka belföldön maradt. Belföldön a szállásfoglalások 4 százalékkal nőttek, míg a külföldi utaknál csak 2 százalékos a növekedés - jelentette az MTI.
A beutazók 70 százaléka tavaly európai országokból érkezett. A tengerentúlról a foglalások januártól szeptemberig 8 százalékkal csökkentek, és szeptember 11. után sem számolnak hosszú távú veszteséggel. Ugyanakkor a német turisztikai ágazat azt reméli, hogy az euró januári bevezetése Európában nagyobb mobilitáshoz vezet.
