BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fürdőfejlesztések öt milliárd forintért Békésben

Csaknem 940 millió forintot nyert az orosházi térség két települése, Orosháza és Tótkomlós a Széchenyi terv Turizmusfejlesztési Programjának egészségturizmusra elkülönített alapjából. Békés megye gyógyfürdői így több mint 2,5 milliárd forint központi forráshoz jutottak, mivel korábban a békéscsabai (473 millió forint), a gyulai (400 millió forint) és a gyomaendrődi (393 millió forint) strandok üzemeltetői már sikeresen pályáztak.

2001. november 14. szerda, 13:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fürdőfejlesztések költségeinek 50 százalékát a Széchenyi terv, másik felét az illetékes önkormányzatok finanszírozzák. Az önrésszel együtt tehát 2002-ben mintegy 5 milliárd forint értékű beruházás indulhat el Békés megyében.
A gazdasági tárca legutóbbi döntésének eredményeképpen Orosháza-Gyopárosfürdőn 1,5 milliárd forintért teljesen felújítják a gyógyfürdőt, fedett termál- és élménymedencéket alakítanak ki, valamint új fogadó épületet építenek. Az élményfürdőről Siraki Ferenc, az Orosháza-Gyopárosfürdő Gyógyfürdő Rt. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta, hogy a térségben egyedülálló módon a fedett medencék köré csúszdákat telepítenek, sőt egy szörfmedencét is építenek.
A tótkomlósi Rózsás fürdő rendelkezésére álló, összesen 378 millió forintos fejlesztési alapból pedig, felújítják a negyvenes években épült fürdő épületeit, valamint a medencéket.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet