A fürdőfejlesztések költségeinek 50 százalékát a Széchenyi terv, másik felét az illetékes önkormányzatok finanszírozzák. Az önrésszel együtt tehát 2002-ben mintegy 5 milliárd forint értékű beruházás indulhat el Békés megyében.
A gazdasági tárca legutóbbi döntésének eredményeképpen Orosháza-Gyopárosfürdőn 1,5 milliárd forintért teljesen felújítják a gyógyfürdőt, fedett termál- és élménymedencéket alakítanak ki, valamint új fogadó épületet építenek. Az élményfürdőről Siraki Ferenc, az Orosháza-Gyopárosfürdő Gyógyfürdő Rt. ügyvezető igazgatója az MTI-nek elmondta, hogy a térségben egyedülálló módon a fedett medencék köré csúszdákat telepítenek, sőt egy szörfmedencét is építenek.
A tótkomlósi Rózsás fürdő rendelkezésére álló, összesen 378 millió forintos fejlesztési alapból pedig, felújítják a negyvenes években épült fürdő épületeit, valamint a medencéket.
