A település Magyarországon egyedülálló gyógyhatású természeti kinccsel rendelkezik. A talajból feltörő széndioxid gázt - az 1999 óta működő, 80 beteg fogadására alkalmas szárazfürdőben - elsősorban az érszűkület, illetve cukorbetegség kezelésére használják.
A mozgásszervi betegségek és nőgyógyászati problémák kezelésére alkalmas 38 fokos termálvízzel a település strandját működtetik, ez azonban csak nyáron fogadja a látogatókat. Az egész évben működő gyógyászati központot erre a két létesítményre alapozva kívánja megvalósítani az önkormányzat 2003-ig.
