A jeruzsálemi szállodaszövetség igazgatója azt mondta, hogy csak Jeruzsálemben a szállodai alkalmazottak 60 százalékát elbocsátották. Jonatán Harpaz szerint a város szállodaiparát az elmúlt egy évben 270 millió dollár kár érte, Jeruzsálem egésze pedig 1,4 milliárd dollárt vesztett a turizmus agóniája miatt.
Az izraeli idegenforgalmi minisztérium adatai szerint az egész országban 40 ezer alkalmazott - a teljes munkaerőállomány 2 százaléka - vesztette el állását a turizmusban a látogatók számának megfeleződése miatt. Az idei első hét hónapban 790 ezer külföldi turista érkezett Izraelbe a tavalyi azonos időszakban mért 1,59 millió után; a turisztikai ágazat bevételkiesése a palesztin felkelés 13 hónappal ezelőtti kitörése óta elérte a 2 milliárd dollárt. A tárca illetékesei szerint eddig 30 szállodát kellett bezárni Izraelben.
