BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felszállt az első charter repülőjárat Debrecenből

A debreceni repülőtérről szerdán délelőtt felszállt az első charter-járat, amely a tunéziai Monastirba szállította az utasokat - jelentette az MTI.

2001. június 20. szerda, 12:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pajna Zoltán, Debrecen alpolgármestere emlékeztetett rá, hogy a cívis város repülőtere a közelmúltban vált állandó határállomásként működő repülőtérré, ami megnyitotta a lehetőséget a repülőjáratok szervezésére. Elkészült a repülőtér fejlesztésének megvalósíthatósági tanulmánya, s várhatóan még idén megkezdődik a légibázis műszaki berendezéseinek korszerűsítése.
A debreceni Panorama Tours utazási iroda ügyvezető igazgatója elmondta: amint tudomást szereztek a repülőtéri állandó határállomás megnyitásáról, azonnal megkezdték az első charter-járat szervezését. Alig egy hónap után június 20-tól szeptember 12-ig heti rendszerességgel teremtenek közvetlen légiösszeköttetést Debrecen és Monastir nemzetközi repülőterei között - jelentette be az ügyvezető igazgató. A gépeket a Tuniszair légitársaság üzemelteti. A Boeing 737-es százhuszonöt férőhelyes gép első járatán több mint száz utas kapott helyet, többségük Kelet-Magyarországról érkezett, de voltak köztük budapesti utasok is. Nemcsak Kelet-Magyarországról, hanem erdélyi és kárpátaljai területekről is rendkívül nagy az érdeklődés a Debrecenből induló légijáratok iránt.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet