BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mikor avatkozzon be a hatóság?

2005. október 21. péntek, 06:25

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH támogatni akarja az Európai Unióhoz csatlakozni szándékozó országok hírközlési hatóságait a felkészülésben – mondta el Pataki Dániel, az NHH elnöke „A nemzeti hatóságok változó szerepe” elnevezésű konferencián. A 12 európai hatóság vezetőinek és szakembereinek, valamint a hazai hírközlési piac szereplőinek részvételével zajló kétnapos budapesti rendezvény tanulsága szerint minden európai hatóságnak – így az NHH-nak is – fel kell készülnie az európai szabályozási rendszer felülvizsgálatára, az ezt követően várható átalakulásra, valamint a rendkívüli gyorsaságú technológiai változásokra. Pataki a hatóságok előtt álló legnagyobb kihívások között említette, hogy szabályozási szempontból egyre kevésbé lesz elválasztható egymástól a hírközlés, a média és az informatika. A hasonló feladatokat ellátó brit OFCOM tanácsának tagja, Kip Meek, aki 2006. január elsejétől az európai szabályozó hatóságokat tömörítő ERG (European Regulators Group) elnöke is lesz egyben, a piac és a fogyasztók érdekében történő beavatkozási igény helyes mértékének megválasztását tartotta az egyik legfontosabb feladatnak. Az amerikai szabályozó hatóság, az FCC vezető szakértője, Francis Gutierrez előadásában rámutatott: a szabályozási kérdésekben a jövőben mindenképp előtérbe kell, hogy kerüljön a rugalmas ügyintézés, a gyorsaság és az átgondolt, korszerű törvényi háttér.

Rozgonyi György
Rozgonyi György

Ez is érdekelhet