BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége az illegális plakáttengernek?

2006. március 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az illegálisan kihelyezett köztéri plakátok eltávolítására alakított PlakáTrend néven közhasznú társaságot a Magyar Közterületi Reklám Szövetség (MKRSZ) – áll a szövetség közleményében. Az engedély nélkül elhelyezett köztéri hirdetések száma jelentősen megszaporodott a közelmúltban, ami nagyrészt a kérdés szabályozási nehézségeivel függ össze. A reklámozási engedélyeztetés ugyanis önkormányzati hatáskörbe tartozik, s a testületek jellemzően egymástól jelentősen eltérő szabályokat alkottak. A PlakáTrend felméri a köztereken jogszerűtlenül elhelyezett reklámeszközöket, majd egyeztet az érintett önkormányzatokkal, amelyek a bontási határozatok kiadása után megbízhatják a társaságot ezen berendezések eltávolításával. A bírságolás továbbra is az önkormányzatok hatáskörében marad. Az illegális plakátok eltávolítása egyben a piac érdeke is, hiszen az engedély nélküli megjelenés jóval olcsóbb, mint a jogszerű hirdetési felület vásárlása. Az MKRSZ elnökségében is képviselt tagcégek vállalják, hogy jogszerűtlenül elhelyezett eszközeiket önként elbontják.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet