A négy kiadvánnyal rendelkező NAPI Gazdaság Kiadó Kft. új hirdetései televízió- és rádiócsatornákon, valamint az interneten jelennek meg december 5-étől csaknem 3 héten keresztül. A kampánnyal az év végi előfizetési időszakban szeretnék minél több újságolvasó emberben tudatosítani, hogy a NAPI Gazdaság nélkülözhetetlen információkkal szolgál az üzleti szféra szakembereinek.
A naponta csaknem 15 ezres példányszámban megjelenő NAPI Gazdaság eladási adatai június óta folyamatosan javulnak. Az „Ahol üzlet lesz a hírből” szlogen arra utal, hogy a napilap olyan hírekkel látja el olvasóit, amelyek nélkülözhetetlenek az üzleti döntések meghozatalához. Az információ zömét a szerkesztőség munkatársai gyűjtik össze, így az máshol nem található meg – mondta Pölöskei Gábor marketingigazgató.
A reklámfilm meghökkentéssel és humorral operál, mivel viszonylag kevés megjelenéssel erőteljes hatást kell elérni – mondta Gellért Emese, a tévéspotot készítő Grey Reklámügynökség kreatív igazgatója. Az egyszerű ötlet és az erőteljes hatás ötvözése egyébként is fontos, de ebben a helyzetben különösen az – tette hozzá. A spot elsősorban a nagyvállalatok vezető menedzsereinek, a kis- és közepes méretű vállalkozások vezető munkatársainak, az államigazgatási szektorban dolgozóknak, a feltörekvő közgazdászoknak, valamint a gazdasági egyetemek és főiskolák végzős hallgatóinak figyelmét akarja felkelteni. A televíziós reklámozás hagyományosan nagy meddő szórása miatt azonban a márka ismertségének széles körű növekedésére is számít a kiadó vezetősége.
A reklámfilmben bemutatott szituáció életszerű, de ábrázolása általában illetlen. Éppen ez a humor és a figyelemfelkelő erő forrása – közölte Rónai Balázs, a NAPI Online ügyvezető igazgatója. A rádióspot ezzel szemben a tájékoztatásra, az előfizetési konstrukció ismertetésére koncentrál. Az online hirdetésekben visszaköszönnek majd a reklámfilm részletei – mondta Rónai.
