BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Európában a fogyasztók sokallják a reklámokat

Néhány ország kivételével az európai fogyasztók többsége nem szereti a reklámokat – derül ki a GfK piackutató legfrissebb felméréséből, amelyet ezúttal nem terjesztettek ki Magyarországra.

2003. december 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Túl sok és unalmas – véli az európaiak zöme a reklámokról. Leginkább a spanyolok számára terhes a sok hirdetés – 92 százalékuk tartja terhesnek a sok hirdetést –, de az oroszokat és olaszokat is érzékenyen érinti a műfaj. Engedékenyebben ítélik meg a hirdetéseket az osztrákok, a finnek, a britek és a szlovénok; csak kétharmaduk szerint túlzott a reklámmennyiség. A legerősebb kétellyel az olaszok, a csehek és a szlovákok fogadják az áruk és szolgáltatások dicséretét – állapította meg a GfK Piackutató Intézet 21 országban végzett kutatása.
A megkérdezettek általában egyetértenek abban, hogy túl sok reklámmal találkoznak, s a szórakoztató elem csak nyomokban fordul elő. A spotokat legjobban Nagy-Britanniában és Romániában kedvelik, e két államban a megkérdezettek 12 százaléka még több hirdetéssel szeretne találkozni.
Általában elmondható, hogy minél szórakoztatóbb egy reklám, annál kevésbé zavarja a fogyasztókat. Az összesen 21 vizsgált európai országból 14-ben a megkérdezettek 60 százalékánál kevesebben állítják azt, hogy a reklám szórakoztató. Különösen a csehek, olaszok, németek, szlovákok és oroszok szerint unalmasak e filmek. A britek 73 százaléka számára szórakoztatóak a hirdetések, a szlovénok 71, a portugálok 70 százaléka szintén pozitívan vélekedik róluk.
A megkérdezettek több mint fele szerint a reklám általában hasznos információkat ad az új termékekről. A finnek és a szlovénok 80 százalékot meghaladó része becsüli nagyra a reklám tájékoztató szerepét. A németek 54 százalékos mutatóval a középmezőnyben foglalnak helyet.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet